Skład tekstu zaproszenia
<< PRZYKŁADOWE CZCIONKI DO TEKSTU >>
<< PRZYKŁADOWE CZCIONKI DO IMION >>
Skład tekstu zaproszenia
Skład tekstu zaproszenia możemy podzielić na trzy części:
Wymaganą:
imiona Młodej Pary, które mogą wystąpić na zaproszeniu w trzech różnych układach (obok siebie, w jednej linii lub jedno nazwisko pod drugim), data ślubu, godzina ślubu, miejsce zawarcia Zawiązku Małżeńskiego (przy nazwie kościoła, w sytuacji, gdy w danej miejscowości jest ich kilka, należy podać adres), miejsce przyjęcia weselnego z adresem, imiona i nazwiska zaproszonych gości, w sytuacji gdy zaproszenia będą posiadały opcję personalizacji.
Zalecaną:
Potwierdzenie przybycia, które jest dość istotne przy większych przyjęciach aby nie rezerwować za dużo miejsc, ponieważ zostaną puste, często restauracje wymagają ok. 2 tygodnie przed przyjęciem konkretnej liczby uczestników wesela aby przygotować menu oraz nakrycia (wtedy również można dokonać zamówienia na winietki).
Dodatkową:
w której skład wchodzą: wierszyki o kwiatkach, prezentach, cytaty, krótkie wierszyki poetyckie czy fragmenty z Biblii.
Skład tekstu zawiadomienia:
Zawiadomienie a zaporszenie:
W zależności od regionu kraju różnie się to stosuje. Tradycyjnie jednak zaprasamy na uroczystość weselną, a zawiadamiamy o ślubie. Zastosowanie takiego rozróżnienia pozwoli nam uniknąc nieporozumienia które może nas zaskoczyć.
Wymagane informację:
Imiona:
Podobnie jak przy zaproszeniach
Treść:
Treść może wymagać personalizacji, czyli sprecyzowania kogo zapraszamy, wtedy możemy wykonać personalizację gości lub wykropkować miejsce do samodzielnego wpisania, lub też treść zawiadomienia będzie ogólną informacją o ślubie niewymagającej personalizacji. Obie formy zawiadomień są poprawne.
Przykładowy wygląd wkładki do zaproszeń ślubnych: